Upozorňujeme všechny držitele karet věrnostního programu Sphere nebo karet Carte, že mohou v našem muzeu nově  čerpat slevu na vstup. V praxi to znamená, že při příchodu dvou a více návštěvníku do muzea, se po předložení  této karty přizná pro jednu osobu vstup zdarma!

Využijte této možnosti. Více podrobností se dozvíte u pokladny našeho muzea.

 

Dárkový poukaz slouží k prodeji veřejnosti jako vstupenka, která je přenosná.  Hodnota poukazu je jednotná ve výši 90,-Kč a bude v prodeji v pokladně muzea . Prodej je možný korespondenčně a to prostřednictvím uhrazení částky na účet nebo výjimečně dobírkou. Korespondenční prodej zajišťuje kancelář muzea. Evidence je jedině prostřednictvím pokladny muzea a to formou jako u prodeje publikací. Počet poukazů k prodeji není omezen. Při velkém odběru se neposkytuje množstevní sleva. Doba platnosti je zatím časově neomezená. Poukazy v této hodnotě zahrnují plnohodnotné vstupné do muzea, včetně trenažéru. Jeden poukaz platí pro jednu osobu, která by zaplatila vstupné v jakékoliv výši běžného vstupného.

 

 

 Od soboty 6.6.2015 bude v Železničním muzeu moravskoslezském v prodeji publikace "KYKLOP Lokomotivy řady T 499.0". Kniha popisuje historii vývoje, výroby a provozu lokomotiv řady T499.0. Jedná se o ucelenou monografii naši nejvýkonnější a nejrychlejší motorové lokomotivy. Příznivce potěší velké množství dobových fotografií a informace z provozu, zkoušení a oprav této unikátní lokomotivy.

Zájemci o knihu si ji mohou koupit přímo v muzeu v železniční stanici Ostrava střed nebo výjimečně při nostalgické jízdě dne 6.6.2015 "S Kyklopem do Beskyd přes jablunkovský tunel" za 1090 Kč.

 

Od úterý 3. června 2014 bude možno v našem muzeu zakoupit turistické známky a samolepky pro rozšíření Vaší sbírky.