S Kyklopem do Beskyd a do Opavy.

Dne 6. 6. 2015 vyjede nostalgický vlak pod označením „ S Kyklopem do Beskyd“ z ostravského hlavního nádraží v 7.55 hod., zastaví na zastávce Ostrava-Stodolní a pak ve stanici Ostrava střed. Zde si zdrží 46 minut pro focení nebo návštěvu cestujících v železničním muzeu. Poté přes Ostravu-Kunčice, Havířov, Český Těšín, Třinec centrum, Návsí, Bocanovice dojede do Mostů u Jablunkova. Ve stanici se zdrží 49 minut a přes tunel bude pokračovat do Mostů u Jablunkova zastávka. Na zastávce bude zhruba 40-ti minutová pauza, kdy si cestující budou moci prohlédnout historický kamenný portál tunelu z roku 1870. Nyní slouží tato část tunelu jako úniková štola z nového dvoukolejného tunelu. Pak se vlak vrátí zpět do stanice Mosty u Jablůnkova, kde se zdrží asi 1,5 hodiny (přestávka na občerstvení, návštěvu okolí). Plánovaný odjezd zpět je ve 13.35 hod., kdy se vlak vydá  po stejné trase do Ostravy. Příjezd  do Ostravy hlavního nádraží je naplánován na 15.12 hodin.

Dne 19. 6. 2015 vyjede tento nostalgický vlak ještě jednou pod označením „Kyklopem z muzea do muzea“. Z Ostravy střed vyjede až večer v rámci Slezské muzejní noci a to v 17.15 hod.. Ještě předtím si cestující mohou prohlédnout Železniční muzeum moravskoslezské, které je umístěno ve výpravní budově. Pokud budou mít zájemci o prohlídku jízdenku na tuto nostalgickou jízdu, budou mít vstup zdarma. Vlak bude směřovat přes Ostravu-Stodolní, Ostravu hl.n. a Ostravu-Svinov do Opavy východ. V Opavě se vlak zdrží přibližně  2,5 hodiny pro možnost navštívení Slezského zemského muzea. Rovněž do tohoto muzea je vstup zdarma.

Podrobné jízdní řády a cena jízdného jsou uvedeny na příležitostných plakátech. Omezený počet cestujících – 320 míst u každého vlaku.

 

Jízdné - zpáteční:

Ostrava – Mosty u Jablunkova a zpět                                              100 Kč

Havířov – Mosty u Jablunkova a zpět                                                80 Kč

Český Těšín – Mosty u Jablunkova a zpět                                          60 Kč 

Třinec centrum, Návsí, Bocanovice – Mosty u Jablunkova a zpět           40 Kč

Ostrava – Opava východ                                                                60 Kč

Děti 6-12 let, důchodci                                                         sleva  20 Kč

Ve vlaku platí zvláštní tarif Železničního muzea moravskoslezského. Jízdní výhody a slevy jiných dopravců zde neplatí. Předprodej jízdenek je v otevírací dny v Železničním muzeu moravskoslezském od 20.5.2015 nebo přímo ve vlaku. Přeprava kočárků je možná.

Přijďte se svézt a poznejte kouzlo této lokomotivy.