Děkujeme za návštěvu na mezinárodním festivalu OSTRAVSKÁ MUZEJNÍ NOC 2016

 
Děkujeme všem návštěvníkům mezinárodního festivalu OSTRAVSKÁ MUZEJNÍ NOC, kteří zavítali i do Železničního muzea moravskoslezského. Dne 11. 6. 2016 přišlo celkem 750 osob, z toho 543 dospělých a 217 dětí.

Pro fandy parních vlaků byla připravena lahůdka v podobě plně provozní parní lokomotivy 433.002 (Matěj) z depa ve Valašském Meziříčí. Návštěvníci si mohli zblízka prohlédnout nejen samotnou lokomotivu, ale nahlédnout i na stanoviště strojvedoucího. Nechyběla ani modernější trakce, kterou zastoupila starší dieselová lokomotiva s původním označením T 478.1002.

V muzeu byla k vidění kromě výstavy „Historie tratí na Novojičínsku“ i stálá expozice o počátcích železničního provozu se spoustou artefaktů, včetně dokumentů, plánů, dobových písemností a zabezpečovací techniky. Zapomenuto nebylo ani na malé návštěvníky, pro které jsou připraveny modely vagonů a lokomotiv, panel funkčního kolejiště, kvíz k železniční tématice a pro ty úplně nejmenší - „mašinkové omalovánky“ a dřevěná vláčková stavebnice.

Již osmý ročník festivalu se i díky pěknému počasí vydaříl. Třicet tři ostravských nejen kulturně zaměřených organizací v sobotu 11. 6. 2016 navštívilo téměř 27 500 návštěvníků.

Děkujeme za účast!