Mezinárodní festival Ostravská muzejní noc 2016 na nádraží Ostrava střed

 

Pro fandy parních vlaků bude připravena lahůdka v podobě plně provozní parní lokomotivy 433.002 (Matěj) z depa ve Valašském Meziříčí. Ta bude přistavena u staniční budovy mezi 16.15 až 19.15 hodinou. Návštěvníci si mohou zblízka prohlédnout nejen samotnou lokomotivu, ale nahlédnout i na stanoviště strojvedoucího, kde se seznámí s její obsluhou. Určitě si nenechte ujít prohlídku historických vozů s dřevěnými sedadly.          

 Nebude chybět ani modernější trakce, kterou zastoupí starší dieselová lokomotiva s původním označením T 478.1002. Bude vystavena v době
od 16.15 do 22.15 hodin. Lokomotivy řady T 478.1 (nyní 751) po ukončení parního provozu tyto lokomotivy nahradily.

 V muzeu bude k vidění kromě výstavy „Historie tratí na Novojičínsku“ i stálá expozice o počátcích železničního provozu se spoustou artefaktů, včetně dokumentů, plánů, dobových písemností a zabezpečovací techniky. Zapomenuto není ani na malé návštěvníky, pro které jsou připraveny modely vagonů
a lokomotiv, panel funkčního kolejiště, kvíz k železniční tématice a pro ty úplně nejmenší - „mašinkové omalovánky“ a dřevěná vláčková stavebnice.

 Každý návštěvník při vstupu do muzea obdrží evidenční kartu, kterou může uplatnit jako deseti procentní slevu, při zakoupení další vstupenky do našeho muzea v letošním roce.

  Těšíme se na Vaši návštěvu.