Fajne léto 2015 v železničním muzeu pokazilo jen počasí!

Máme za sebou první účast na již čtvrtém ročníku víkendové akce pro děti i dospělé FAJNE LÉTO, podporované Moravskoslezským krajem. Příprava a realizace zabrala všem organizátorům železničního muzea moravskoslezského hodně času a ukrojila dost sil, ale nachystaná byla perfektně.

Zahájení probíhalo za dost silného deště a proto není divu, že návštěvnost odpovídala počasí. Na projížďku motorovým  vozem řady  810 po tratích AWT se vždy našlo dost zájemců a vůz byl zaplněn, na ploše před budovou nádraží však bylo  zájemců poskrovnu. Moderátorka celodenní akce paní Pavla Burdková byla optimisticky naladěná, přenášela svou skvělou nálada na všechny účastníky her i zábavy a nakonec se jí podařilo sluníčko vylákat. Odpoledne jsme se již mohli při občerstvování  zajišťované  firmou Sepetná opalovat.

Velký úspěch sklidila Sičova zahradní železnice, která měla celý den na projížďkách po prvním nástupišti dost “pasažérů“. V muzeu se zase tvořila řada u  u oblíbeného trenažeru  strojvedoucího. Dětem se samozřejmě líbily i hry připravené společností KELTIK  a to zejména  malování zranění v polní nemocnici, ale také zkouška síly v tlučení palicí. Všechny  zkřehlé děti zahřála a roztancovala svým vystoupením i Heidy Janků.

Kdo  v neděli 28.6. vyrazil na nádraží Ostrava střed, určitě nelitoval.